O projekcie

Zależy nam nie tylko na wskazaniu obszarów, które w najbliższych latach stanowić będą największe wyzwania dla Polski, ale też wyjść z konstruktywnymi propozycjami rozwiązań

"Wyzwania dla Polski – odpowiedź biznesu" jest najnowszą, w pełni cyfrową publikacją Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, która powstała we współpracy z ekspertami z firm tworzących naszą organizację, a także instytucji specjalizujących się w tematach poruszanych w raporcie.

Chcemy, by strona, którą właśnie odwiedzacie mogła cały czas się rozwijać i być uzupełniana o kolejne artykuły, a także obszary tematyczne. Podstawą niniejszego opracowania stał się temat transformacji ekologicznej, która jest jednym z kluczowych wyzwań nie tylko dla Polski, ale dla całego świata. Badania naukowców z kilkunastu ostatnich lat, a także zmiany, które już teraz możemy dostrzec wokół nas, mobilizują do działania nie tylko poszczególne państwa, ale również sektor prywatny. Biznes niejednokrotnie udowadniał, że jest w stanie podejmować wyzwania i inicjować projekty często wyprzedzające działania rządów i administracji. Wokół tego typu przykładów chcemy stworzyć ten raport.

Zależy nam nie tylko na wskazaniu obszarów, które w najbliższych latach stanowić będą największe wyzwania dla Polski, ale też wyjść z konstruktywnymi propozycjami rozwiązań. Chcemy poszukać innowacyjnych, odważnych i nieszablonowych pomysłów, by połączyć potencjał, know-how i kapitał sektora publicznego i prywatnego, aby na tej podstawie wspólnie stawiać czoła nadchodzącym wyzwaniom i zbudować silną i zrównoważoną gospodarkę.

Dziękujemy wszystkim partnerom niniejszego raportu oraz ekspertom, którzy zdecydowali się podzielić swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Życzymy inspirującej lektury i zachęcamy do działania!